Official website

Doména gov.sk je oficálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

This page is secured

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

  1. Home
  2. STN EN 506

STN EN 506

Back

Electronic version (pdc file)

Add to Cart
Name: STN EN 506
Validity: Valid
Number of pages: 36
Language:
SK
Paper: 17,20€
Electronic version a) Only read (without ability to print and copy) 15,48€
b) Without ability to print, with ability to copy (printscreen) 17,20€
c) With ability to print and copy (printscreen) 22,36€
Slovak title Strešné výrobky z kovového plechu. Špecifikácia na samonosné strešné výrobky z medeného alebo zinkového plechu
English title Roofing products of metal sheet. Specification for self-supporting products of copper or zinc sheet
Release Date: 01. 06. 2024
Date of withdrawal:
ICS: 91.060.20
Sorting character/National clasification code 74 7714
Level of incorporation: idt EN 506:2008
Official Journal 05/24
Amendments
Replaced by:
Repleces: STN EN 506:2009-01 (74 7714)
Note in Official Journal:
Subject of the standard: Táto európska norma špecifikuje požiadavky na samonosné strešné výrobky pre nesúvislé položenie vyrobené z medeného plechu alebo plechu zo zliatiny zinku, medi a titánu s/bez prídavnými organickými povlakmi. Norma stanovuje všeobecné charakteristiky, definície a označovanie produktov spolu s požiadavkami na materiály, z ktorých môžu byť výrobky vyrobené. Je určená na použitie buď výrobcami, aby zabezpečili, že ich výrobky sú v súlade s požiadavkami, alebo kupujúcimi aby si overili, či výrobky vyhovujú pred odoslaním z továrne. Určuje požiadavky na výrobky aby vyhovovali zvyčajným podmienkam použitia. Tento dokument platí pre všetky skladané samonosné krytiny vyrobené z profilovaných plechov pre prekrytie striech, okrem strešných škridlových tabúľ s plochou menšou ako 1 m2 a vyrobených lisovaním. Tieto profilované strešné plechy sú navrhnuté pre zamedzenie prenikania vetra, dažďa a snehu do stavby a na prenesenie z toho vyplývajúceho zaťaženia do nosnej konštrukcie vrátane občasného zaťaženia pri údržbe.
Preview: Náhľad normy (PDF)