Official website

Doména gov.sk je oficálna

Toto je oficiálna webová stránka orgánu verejnej moci Slovenskej republiky. Oficiálne stránky využívajú najmä doménu gov.sk. Odkazy na jednotlivé webové sídla orgánov verejnej moci nájdete na tomto odkaze.

This page is secured

Buďte pozorní a vždy sa uistite, že zdieľate informácie iba cez zabezpečenú webovú stránku verejnej správy SR. Zabezpečená stránka vždy začína https:// pred názvom domény webového sídla.

  1. Home
  2. STN EN 508-2

STN EN 508-2

Back

Electronic version (pdc file)

Add to Cart
Name: STN EN 508-2
Validity: Valid
Number of pages: 36
Language:
SK
Paper: 17,20€
Electronic version a) Only read (without ability to print and copy) 15,48€
b) Without ability to print, with ability to copy (printscreen) 17,20€
c) With ability to print and copy (printscreen) 22,36€
Slovak title Strešné a obkladové výrobky z plechu. Špecifikácie na samonosné strešné prvky z ocele, hliníka alebo nehrdzavejúcej ocele. Časť 2: Hliník
English title Roofing and cladding products from metal sheet. Specification for self-supporting products of steel, aluminium or stainless steel sheet. Part 2: Aluminium
Release Date: 01. 06. 2024
Date of withdrawal:
ICS: 91.060.20
Sorting character/National clasification code 74 7715
Level of incorporation: idt EN 508-2:2019
Official Journal 05/24
Amendments
Replaced by:
Repleces: STN EN 508-2:2019-12 (74 7715)
Note in Official Journal:
Subject of the standard: Táto časť EN 508 špecifikuje požiadavky na samonosné vonkajšie profilované plechy pre strešné krytiny, obklady stien, obklady a lineárne obklady pre nesúvislé kladenie z hliníkového plechu s povrchovou úpravou alebo bez nej (dodatočné organické nátery alebo eloxovanie). Tento dokument stanovuje všeobecné charakteristiky, definície, klasifikácie a označovanie produktov spolu s požiadavkami na materiály, z ktorých môžu byť produkty vyrobené. Je určený na použitie buď výrobcami, aby zabezpečili, že ich výrobky sú v súlade s požiadavkami, alebo kupujúcimi na overenie súladu výrobkov pred ich sprístupnením na trhu pred odoslaním z továrne. Špecifikuje požiadavky na výrobky, ktoré im umožnia splniť všetky bežné prevádzkové podmienky. Tento dokument platí pre všetky nesúvisle kladené vonkajšie samonosné profilované plechy na strešné krytiny, obklady stien, obklady a lineárne obklady s výnimkou škridiel s plochou menšou ako 1 m2 vyrobených lisovaním.
Preview: Náhľad normy (PDF)